Football has no end

             Najbardziej bramkostrzelny

W 2012 r. LIonel Messi nie miał sobie równych. Strzelając 91 goli w 69 meczach z Barceloną i reprezentacją Argentyny, gwiazda piłki pobiła rekord świata w liczbie bramek zdobytych w ciągu jednego roku. Poprzednikiem Messiego z tym tytułem był Niemiec Gerd Müller, który w 1972 trafiał w światło bramki na korzyść Bayernu Monachium 85 razy.
 

Klub z historią

Anglicy są pionerami piłki nożnej - to właśnie w tym kraju po raz pierwszy spisano jej reguły. Nic więc dziwnego, że najstarszym klubem jest Sheffield FC, którego założenie datuje się na rok 1857. Dziś zespół gra w lidze pół-profesjonalnej. Z klubów uczestniczących w zawodowych rozgrywkach ligowych, najstarszy jest Crystal Palace założony w 1861. Fakt ten wykazano niedawno i czeka on jeszcze na oficjalne potwierdzenie FIFA.

 

Mocarne „kopyto”

Roberto Carlos, Cristiano Ronaldo, Hulk? Najmocniej wystrzelona w oficjalnym meczu piłka mknęła z prędkością 222 km/h! Rekord należy do Brazylijczyka Ronny’ego. W 2006 roku piłkarz Sportingu Lizbona posłał ją do bramki przeciwnika strzelając z rzutu wolnego lewą nogą. Dla porównania, słynny strzał Roberto Carlosa  w meczu z Francją w 1997 nadał piłce prędkość 137,2 km/h.

 

Gol z zaskoczenia - najszybciej strzelony gol

Biorąc pod uwagę jedynie mecze oficjalne, najszybciej strzelony gol po gwizdku sędziego padł w 1998 roku. Strzelił go Ricardo Olivera z Rio Negro Capital w meczu przeciwko Soriano w turnieju rozgrywanym w Urugwaju. Pokonanie środkowego i zdobycie świetnego gola zajęło mu 2,8 sekundy.

 

 

 

 


Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2022 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl